Akdeniz Üniversitesi

HOŞGELDİNİZ

Bu sayfa http://fen.akdeniz.edu.tr/matematik-bolumu/ adresine taşınmıştır

Akdeniz Üniversitesi Matematik Bölümü, 1 Ekim 1990 yılında, ikinci öğretim ise, 1 Eylül 2009 yılında eğitim, öğretime başlamıştır. 

Matematik Bölümümüzün öncelikli amacı, gelişmekte olan toplumlarda kaçınılmaz ihtiyaç olan problem çözme becerisine sahip bireyleri yetiştirmek ve bireylerin, matematiksel dili kullanarak yazılı ve sözlü iletişimde matematiksel sembolleri ve şekilleri kullanma becerisini kazanarak, yaşamlarının sonraki dönemlerinde, matematik alanına dayalı mesleklerde kullanacakları bilgi ve deneyimi kazanıp, mesleklerini yapabilmelerinde gerekli alt yapıyı elde etmelerini sağlamaktır. Öğrenim süresi 4 yıl olan Matematik programını bitirenler "matematikçi" olarak mezun olurlar ve mezunlarımız akademik araştırma imkanına sahip olmanın yanı sıra Eğitim Bilimleri alanında tezsiz yüksek lisans yaparak ilk ve orta dereceli öğretim kurumlarında matematik öğretmeni olarak çalışabilmektedirler. Bunun yanında, mezunlarımız matematik, istatistik ve sayısal veriler ile ilgili birçok meslek dalında iş imkanına sahiptirler.

Mezunlarımız, akademik araştırma imkanının yanı sıra, ilk ve orta dereceli öğretim kurumlarında matematik öğretmeni olarak çalışabilmektedirler.

Bunun yanında, mezunlarımız matematik, istatistik ve sayısal veriler ile ilgili bir çok meslek dalında iş imkanına sahiptirler.

Sayfa Özeti: Akdeniz Üniversitesi Matematik Bölümü

Sayfa Açıklaması: Akdeniz Üniversitesi Matematik Bölümü

Anahtar Kelimeler: